Czy możliwe jest wdrożenie systemu ERP w czasie epidemii?
26.06.2020

Czy możliwe jest wdrożenie systemu ERP w czasie epidemii?

Czy możliwe jest wdrożenie systemu ERP w czasie epidemii?

Mimo wszelkich ograniczeń wynikających z epidemii koronawirusa ostatnio z sukcesem zakończyliśmy wdrożenie najnowszej wersji systemu ERP Exact Globe u jednego z naszych klientów. Firma działa w sektorze wyrobów tytoniowych i jest oddziałem jednego ze światowych liderów branży przetwórstwa tytoniu.  

Nasz klient od blisko dwudziestu lat korzystał z systemu Exact Globe for Windows, starszej wersji systemu Exact, od dłuższego czasu już nierozwijanej przez producenta. Intensywne tempo zmian w przepisach odnośnie rachunkowości oraz ograniczenia technologiczne dotychczas używanego oprogramowania sprawiały, że nakłady pracy w dziale finansów i księgowości były coraz większe. Coraz trudniej było też sprostać wymaganiom związanym z jednolitym plikiem kontrolnym czy mechanizmem podzielonej płatności.

Rozwiązaniem tego problemu okazało się przejście na najnowszą wersję oprogramowania Exact Globe. Wdrożenie zostało przeprowadzone w błyskawicznym tempie, w marcu i kwietniu 2020 r. Ze względu na ograniczenia wynikające z epidemii, wbrew wcześniejszym założeniom, większość prac została zrealizowana zdalnie. Nowy system został uruchomiony w planowanym terminie i w ramach uzgodnionego budżetu.

Wdrożenie systemu Exact Globe obejmowało obszary związane z księgowością finansową, gospodarką magazynową oraz sprzedażą. Nowy system pozwolił m.in. na tworzenie plików JPK i zautomatyzowanie raportowania, a także poprawną obsługę operacji z mechanizmem podzielonej płatności. Możliwy stał się szybki wgląd w rozrachunki oraz automatyczne księgowanie operacji bankowych poprzez import elektronicznych wyciągów bankowych. Nowa wersja nie tylko pozwoliła spełnić wymagania prawne, ale także umożliwiła automatyzację wielu czynności, które do tej pory wymagały znacznych nakładów pracy.

Więcej informacji: Exact Globe

Z naszych rozwiązań korzystają